Doktor nauk medycznych Jerzy Perendyk jest v-ce prezesem i członkiem założycielem tego elitarnego stowarzyszenia o charakterze non-profit. Zadaniem tej wyjątkowej organizacji jest propagowanie najwyższych standardów leczenia w implantologii stomatologicznej. Zrzesza grono doświadczonych implantologów, którzy jako pierwsi w Polsce ukończyli studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. W toku niezwykle wymagających studiów uczestnicy zostali poddani procesowi szczegółowej weryfikacji. Każdy z członków stowarzyszenia obronił pracę dyplomową z zakresu implantologii stomatologicznej, poświadczając tym samym swoją interdyscyplinarną wiedzę i ponadstandardowe umiejętności w tej dziedzinie medycyny.
Implant Masters Poland – popularyzacja implantologii w Polsce
Podstawowym zamierzeniem stowarzyszenia jest szerzenie idei ustawicznego kształcenia wśród lekarzy związanych z implantologią i implantoprotetyką. Odbywa się to na drodze organizowanych szkoleń, kursów i wykładów z udziałem uznanych, światowych autorytetów.
Drugim istotnym celem, które przed sobą postawili członkowie stowarzyszenia jest szeroko rozumiana edukacja i promocja wiedzy z zakresu ochrony zdrowia jamy ustnej, szerzona wśród ogółu społeczeństwa. Poprzez ogólnopolskie akcje promocyjne a także działalność publicystyczną stale podnoszony jest poziom świadomości społecznych potrzeb terapeutycznych w zakresie zdrowego i radosnego uśmiechu. Szczególny nacisk kładziony jest na skuteczne i trwałe możliwości nowoczesnego leczenia implantoprotetycznego oraz korzyści jakie ono niesie dla pacjentów.
Misją stowarzyszenia jest: „wyjątkowa jakość leczenia implantologicznego dzięki najwyższym kwalifikacjom lekarzy implantologów”.
Od jesieni zeszłego roku działania stowarzyszenia zostały znacznie zintensyfikowane. Zorganizowano bowiem dwie międzynarodowe konferencje implantologiczne, tworzące doroczny cykl pt. Meet The Master. Zaproszenie na te konferencje w roli wykładowców przyjęli renomowani zagraniczni klinicyści: dr Fernando Rojas Vizcaya, dr Devorah Schwartz-Arad, dr Paul Weigl oraz dr Ashok Sethi. Oprócz organizowanych przez siebie konferencji, członkowie stowarzyszenia uczestniczą w badaniach klinicznych dot. nowatorskich metod terapeutycznych. Są również zapraszani jako wykładowcy na polskie oraz zagraniczne konferencje i seminaria naukowe.
Pozazawodowo to grupa serdecznych przyjaciół, wspierających siebie wzajemnie w pracy i w życiu prywatnym. Raz do roku spotykają się na walnym zjeździe aby podyskutować o działalności stowarzyszenia ale również aby w sposób mniej formalny spędzić ze sobą czas i wziąć udział w różnych ciekawych, nie koniecznie medycznych, aktywnościach.